O nas

Klub 428 powstał w styczniu 2003 roku przy okazji towarzyskiego spotkania dwóch osób zwracających uwagę na to, co podjeżdża na przystanek i do czego wsiadają pasażerowie. Nie posiada on żadnych formalnych struktur, ponieważ współzałożyciele wychodzą z założenia, iż energię włożoną w czynienie zadość biurokracji należy wykorzystać na bardziej efektywną pracę, ponieważ dziś nawet wieloletnia tradycja nie wystarcza, aby zapewnić nowoczesny rozwój miasta. W Krakowie od kilku lat, nie tylko w dziedzinie komunikacji zbiorowej dominuje władza urzędnicza, doraźnie rozwiązująca problemy. Jej poczynania lubimy komentować i oceniać z klubowej loży z bardzo prostego powodu - mieszkańcy utrzymują władzę samorządową ze swoich pieniędzy, mają więc prawo pytać i oceniać. Ot taki, podstawowy element demokracji.


Nazwa klubu symbolizuje ulepszanie krakowskiej komunikacji przez jej pogarszanie czego przykładem kilka lat temu była linia 428. Teraz wiele się mówi o komunikacji na Ruczaju, szkoda, że wtedy zapomniano o podstawowej zasadzie „po pierwsze nie szkodzić”. Takim symbolem dnia dzisiejszego jest linia 12, jednak w mieście z tradycjami dochowujemy pierwotnej nazwy. Oprócz komunikacji miejskiej śledzimy też losy polskich kolei, których droga do normalności jest jeszcze długa i usiana rozmaitymi idiotyzmami.


Strona internetowa klubu jest otwartym miejscem opiniotwórczym i jednocześnie fotogalerią środków transportu publicznego oraz własnej twórczości użytkowników niezwiązanej z komunikacją. Każdy nowy uczestnik jest mile widziany po wyrażeniu swojej chęci w formie maila z propozycją loginu i jeśli dotychczas nie publikował zdjęć to także po przysłaniu kilku próbnych ujęć. Jedynym regulaminem jest brak regulaminu i ogólnie obowiązujące zasady.


Zapraszamy!