Nowości i ogłoszenia

Wszystkich Świętych 2017

Zbliża się Święto Wszystkich Świętych. Jak co roku komunikacja miejska zostanie przeorganizowana tak, aby w jak największym stopniu ułatwić dojazd do cmentarzy. Nie znamy szczegółów układu komunikacyjnego, zapewne jeszcze taki nie powstał. Stąd nasz tekst nie musi być profetyczny.

 

Najpewniej schemat komunikacji miejskiej nie będzie znacząco odbiegał od zeszłego roku. Musi on jednak uwzględniać remont ul. Basztowej co wymusi skierowanie tramwaju "82" przez ul. Westerplatte, Franciszkańską i Straszewskiego. Możliwe, że padnie decyzja o wydłużeniu "811" pod Kombinat. Nie pojawi się na pewno linia "869" z uwagi na zmianę trasy "169". W zamian do Dworca PKP Płaszów ma ponoć zostać wydłużona linia "812".

 

 

Rada Dzielnicy III podjęła uchwałę o stworzeniu linii okrężnej na trasie Prądnik Czerwony - Strzelców - Dobrego Pasterza - Powstańców - Prądnik Czerwony. W uzasadnieniu uchwały pada argument o zachowaniu obsługi komunikacyjnej tej części Prądnika, co roku całkowicie pozbawianego wszystkich linii autobusowych.

 

Na południu Krakowa pojawiła się koncepcja zawieszenia kursów linii "107" i zmiany na "807" na trasie Powstańców Wielkopolskich - trasa "107" do Soboniowic i dalej do ul. Niewodniczańskiego. "807" miałaby obsłużyć Cmentarz Wróblowice i kursować ramowo w godzinach 8-20. Co na to ZIKiT?

 

Nasza redakcja natomiast zapronowała organizatorowi transportu korektę trasy "872", aby ta przebiegała ul. Mackiewicza, Górnickiego, Białoprądnicką i Pachońskiego. W ten sposób Prądnik Biały miałby dostęp do bezpośredniej linii biegnącej pod bramy Cmentarza Batowickiego.

 

ZIKiT zapewne opublikuje komunikat około 23 października a pierwsze zmiany nastąpią w weekend 28-29 października 2017.

2017-10-06

prezes