Nowości i ogłoszenia

Maciejowice w końcu z autobusem

W najbliższym czasie do Maciejowic dotrze autobus aglomeracyjny. Według najnowszych ustaleń wszystkimi kursami zajeżdżać tam będą pojazdy linii "270". Będzie to najpewniej wjazd kieszeniowy w drodze do Pielgrzymowic.

 

Gotowe są wszystkie pośrednie przystanki. Także na pętli stoi już słupek przystankowy. Przypomnijmy, że nawrotka została przygotowana przez gminę już siedem lat temu. W końcu będzie wykorzystana. Nieoficjalnie zmiana trasy linii 270 wiąże się z rozpoczynającą się budową trasy S7, która przetnie ją tuż przed dotychczasową pętlą, na długie miesiące budowy autobus zostanie zapewne skierowany do Maciejowic.

 

Zmiana trasy "270" ma nastąpić wraz z planowymi zmianami trasy autobusu "250", dla którego na Reducie jak i w Węgrzcach i przy batowickiej stacji przygotowano już przystanki. Zmiany wiążą się z działaniami lokalnych społeczności gmin Zielonki i Kocmyrzów-Luborzyca. Przejazd ulicą Reduta, a następnie B3 w Węgrzcach w wykonaniu 12-metrowego autobusu wydaje się wątpliwy. W dodatku przeniesienie nawet kilku kursów z linii 250 na 270 wiąże się z koniecznością zmniejszenia częstotliwości. Obie kwestie będą miały wpływ na zatłoczenie autobusów, a to jest dosyć wysokie na linii 250, zwłaszcza, że dla tego wariantu dojdzie jeszcze obsługa Dziekanowic. Obciążenia finansowe zmianami tras wydają się dotyczyć w największym stopniu gminy Zielonki, co może sugerować, że zostaną wyasygnowane środki na dodatkową brygadę (250-03?). Jednak patrząc na uwarunkowania techniczne i milczenie gmin, do których zwróciliśmy się z pytaniem o termin wprowadzenia zmian można przypuszczać, że możemy na nie poczekać aż do czerwca, gdy zajezdnia Bieńczyce wzbogaci się o swoje autosany.

2018-03-29

prezes