Nowości i ogłoszenia

Roszady aglomeracyjne

    Od jutra zmienią się połączenia aglomeracyjne w rejonie Skawiny. Tasiemcowa linia 203 zostanie podzielona na dwie części: Czerwone Maki - Skawina (pętla 283) oraz Borek Fałęcki - Opatkowice - Skawina. Ta druga będzie nosić numer 243, aby in ordnung kursowały tamtejsze linie aglomeracyjne.

 

Wątpiącym  od razu udzielimy informacji, że dotychczasowa 243 - jeszcze nie mamy precyzyjnych analiz na jakiej podstawie - została przenumerowana na 234 i najpewniej, na stałe, będzie kursować na trasie Nowy Bieżanów - Węgrzce Wielkie.

 

Dbałość o numerki jest statutowym zadaniem ZTP i MPK. Rzeczywiście 234 w towarzystwie prawie wszystkich linii o końcówce xx3 będzie perełką zakorkowanego miasta.

 

Szkoda, że tej samej dbałości nie wykazano przy okazji tramwajów nr 50 i 52, które zamiast nosić kolejne wolne oznaczenia tj. 7 i 12, posiadają "kosmiczne" numery. Wszak autor tych numerologicznych dziwadeł, już komunikacją się nie zajmuje. Nic zatem nie szkodzi na przeszkodzie, aby od wakacyjnego rozkładu jazdy to uporządkować.

2019-05-31

mouset