Nowości i ogłoszenia

Gdzie jest "234"?

"234" kiedyś łączyło Grabówki z krakowskim Borkiem Fałęckim.To linia, która powstała w wyniku zamknięcia ul. Sawiczewskich kiedy jej jezdnia częściowo poddała się osuwisku. Gdy wyeliminowano zagrożenie, komunikacja miejska powróciła do normalności a "234" zniknęło z rozkładów.


W ostatni poniedziałek na zupełnie nową trasę do Trąbek ruszył aglomeracyjny autobus nr "274". Można przy tej okazji zadać sobie tabloidalne pytanie, czemu ta linia nie otrzymała właśnie numeru "234" jako kolejnego wolnego kojarzącego się z aglomeracją wielicką. Odpowiedź może być prozaiczna, po prostu na "274" padło i tyle. Może jednak za tym stać coś więcej. Doszły do nas słuchy, że rozważane jest uruchomienie linii Wieliczka - Kokotów - Brzegi - Mały Płaszów. Nie umiemy określić na ile one są prawdziwe, bo pochodzą one, tylko, od mieszkańców Kokotowa, co uznać można jako "prawdę ludową".

 

Nie zmienia to faktu, że ta marszruta wydaje się być ciekawa i warta rozważenia. Nie jest żadną nowością, że mieszkańcy Wieliczki, Kokotowa i pracownicy strefy gospodarczej narzekają na brak bezpośredniego połączenia autobusowego z północą Krakowa. Ideałem byłaby linia jadąca bezpośrednio do Nowej Huty (np. Placu Centralnego) czy to ul. Klasztorną czy nawet w bardziej śmiałych dywagacjach przez most im. Kard. Macharskiego. Można też te fakty łączyć ze skróconymi do Brzegów kursami linii "264", które docelowo jako "234" miałyby właśnie pojechać do Wieliczki drogą przez Kokotów. Na to pytanie nie znamy odpowiedzi i na pewno o tym się nie przekonamy do czasu otwarcia przejazdu pod wiaduktem kolejowym, po którym prowadzi modernizowana teraz linia nr 91.

2018-10-03

prezes